Léto pomalu končí, jízda začíná!

Můj příspěvek do projektu deníku Lidové noviny STAROSTOVÉ PÍŠÍ NOVINY  na téma: To bylo naše léto. Jak hodnotíte uplynulé dva měsíce prázdnin? Jaké akce jste museli odložit a které se naopak podařili?

Kalendářně sice ještě trvá, pro mě léto ale představují hlavně prázdniny – červenec a srpen. Jaké bylo? Když budu parafrázovat známou komedii ze 70. let, bylo to léto s COVIDem. Po skončení nouzového stavu jsme se snažili nastartovat komunitní život v naší městské části. Podporovali jsme hlavně menší akce a nabírali síly na poslední třetinu roku. V ní to totiž na Desítce bude opravdu jízda!

Ale pěkně popořádku. V jarních měsících jsme měli všichni spoustu „covidových“ starostí. Sportovní, kulturní a další spolky a organizace nám velmi výrazně pomohly v předávání informací a ochranných prostředků veřejnosti. Na plánování a vymýšlení vlastních akcí bylo pramálo času. I proto jsme posunuli termín soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“, v rámci níž jim (a přímo fyzickým osobám) přispíváme právě na veřejné aktivity.

Osobně se už těším třeba na Zahradu ve městě IX – na tradiční jarmark do Jabloňové ulice zamířím 12. září. Stejný den musím stihnout ještě náš sportovní veletrh Desítka na Desítce. O týden dřív budu na naší Barče, tedy v našem Kulturním domě Barikádníků, na dětském dnu. 19. září pak na celorepublikových sousedských slavnostech Zažít město jinak. Další sobotu potom… Ale dost toho výčtu, zkrátka ani jeden víkend v září nemám volný.

Ovšem nestěžuju si, je to tak dobře! Na komunitní akce jsem moc ráda chodila vždycky, teď si je užívám jako starostka. S novou odpovědností – a stejnou vášní.

Jsem už taková, že se raději dívám dopředu než zpátky, proto je tento příspěvek víc o končícím létě a nástupu podzimu, než o těch zpočátku zmíněných prázdninách. Ale samozřejmě ani v jejich průběhu u nás nebyla nuda. Fungovalo letní kino, občerstvení v Malešickém parku zajišťoval (a ještě stále zajišťuje) sociální podnik Bistro na kolečkách, na stejném místě se konal Malešičák, již tradiční festival. A ano, stihla jsem také dovolenou, při které jsem se s rodinou toulala po krásných místech naší české země.

A teď k té zpočátku zmíněné jízdě. Bude to hromadné „cestování“, se všemi občany, kteří mají zájem o dění v naší městské části. Ke konci září se napříč Desítkou rozjede Strategie Tour. Při ní budeme sousedy seznamovat s desetiletým plánem rozvoje Prahy 10, na němž se oni sami výraznou měrou podíleli. Dozvědí se spoustu informací o projektech, jež budeme rozjíždět a plánujeme do budoucna.

Za týden a pár dní pak spustíme ještě jednu velkou kampaň kousek od radnice. Tu ale zatím ponechám pod rouškou tajemství. Ostatně tajemné věci mají vždy specifické kouzlo…

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/starostove-praha-10-leto.A200902_181947_ln_nazory_jhe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *