Přání pod stromeček byla splněna za dva dny

Můj příspěvek do projektu deníku Lidové noviny STAROSTOVÉ PÍŠÍ NOVINY  na téma: Jak v době předvánoční (a nejen v ní) pomáháte spoluobčanům, kteří to potřebují?

Kvapem míříme ke konci roku 2020: přelomového a velmi složitého pro nás všechny. Přinesl nám spoustu nových starostí a výzev. Přes všechno, co jsem z pozice starostky musela řešit, jsem se ale ze všech sil snažila ani jediný den nezapomínat na běžný koloběh života. A ten utváří i události, které jsou tu bez ohledu na koronavirus a jeho epidemii. Jednou z těch nejhezčích jsou blížící se Vánoce.

Je velmi důležité užít si je v klidu a pohodě, a nezapomínat přitom na nejbližší ani ty méně šťastné. Letos víc než kdy jindy. Co pro to na Desítce děláme?

Moc mě potěšilo, že jsme na radnici měli, vůbec poprvé, strom splněných přání. Kolegové, kteří mají na starost naše kulturní aktivity, se spojili se spolkem Dobrodějky, a na stromečku v pátém patře úřadu se objevila přáníčka dětí z dětských domovů. Zaměstnanci si mohli vybrat jakékoliv z nich a formou zakoupení dárku ho splnit. Záměrně používám minulý čas – všechna přání totiž našla svého „Ježíška“. Během pouhých dvou dní!

Také naši starší spoluobčané mají své sny, jejichž uskutečnění ne vždy dokážou sami ovlivnit. Služby v domovech pro seniory zajišťuje na našem území Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP). Letos muselo bohužel řešit mnoho obtížných a nepříjemných provozních záležitostí, ani tato organizační smršť ovšem naši příspěvkovou organizaci nezastavila od hledání cest, jak klientům zpříjemnit každodenní život. Ze všech aktivit CSOP bych zdůraznila tu vánoční. Kterou připravovalo už od září. Zásluhou spolupráce s Českou spořitelnou a Dobrovolnickým centrem Protěž z Vršovic mají také naši senioři svůj strom přání.

https://www.lidovky.cz/nazory/starostove-praha-10-advent-covid.A201209_141413_ln_nazory_jhe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *