Dva a půl měsíce v Senátu

Co všechno stihla nová senátorka od úspěšného druhého kola senátních voleb 15. října? Jsou to teprve dva a půl měsíce, ale zdá se to mnohem déle…

Pro občany v Praze 10, Dubči a Štěrboholech

Řešila jsem s občany Prahy 10 jejich starosti a problémy. Co to obnáší? Vyřídila jsem asi 60 telefonátů, téměř 120 e-mailů a absolvovala více než 20 schůzek na nejrůznější témata. Od nočního hluku po hledání vhodného bytu pro rodinu v nouzi.

Zveřejnila jsem závěrečný účet své kampaně (a byla bych ráda, kdyby mne následovali i ostatní, považuji to za standard).

Začala jsem ve svém Deníku senátorky zveřejňovat, co každý den dělám.

Vyjednávala jsem a zařizovala všechno tak, abych pro vás v lednu otevřela senátorskou kancelář, kde pro vás všechny budu pravidelně dostupná.

Nezapomněla jsem na Štěrboholy, kde jsem se zúčastnila zasedání zastupitelstva, ani na Dubeč, kde jsem ve spojení s panem starostou i s občany, kteří se na mě obrátili např. kvůli zavření školního bufetu.

V Senátu

Zúčastnila jsem se všech tří dosavadních zasedání Senátu.

Jsem aktivní členkou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a Mandátového a imunitního výboru.

Prostudovala jsem více než 50 senátních tisků, desítky usnesení výborů a komisí, řadu pozměňovacích návrhů a důvodových zpráv k zákonům.

Senátní práce má smysl. Příklad 1: Díky spolupráci s kolegyní-zastupitelkou Lucií Sedmihradskou, expertkou koalice VLASTA na rozpočty měst a obcí, jsem se podílela na takřka jednomyslném senátním zamítnutí špatného zákona o rozpočtové odpovědnosti z dílny ministerstva financí.

Příklad 2: Podpořila jsem novelu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a novelu vinařského zákona.

Hlasovala jsem celkem 82x.

Setkala jsem se se zástupci České lékárnické komory, Svazu vinařů, neziskových organizací, Rekonstrukce státu, a dokonce i s jedním kandidátem na prezidenta.

Sečteno a podtrženo: Pracuji na tom, co jsem slíbila. Podílím se na zlepšování a opravování zákonů, které jsou špatně připravené. A ujistila jsem se o tom, že senátorka skutečně může konkrétně ovlivňovat dění v Praze 10 a spolupodílet se na tvorbě pravidel platných v celé České republice.

Budu ráda za vaši zpětnou vazbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *