Renata Chmelová: Dýchám pro Desítku volby 2022

Renata Chmelová se bude opět ucházet o vaši přízeň, obhajuje mandát senátorky. Z horní komory chce bojovat za zdravou zemi, spolehlivý stát a společnou budoucnost. Přečtěte si program Renaty pro Desítku, i to, jak 6 let pracovala, aby se nám zde žilo co nejlépe.

Milí desítkoví sousedé,
již více než 14 let zasahuji do veřejného dění Prahy 10. Spolu s vámi se mi podařilo zachovat v Trojmezí přírodní park a pomohla jsem zabránit stavbě nové radnice v nesmyslné lokalitě Hagiboru. S vaší podporou jsem se stala senátorkou a mohla jsem začít chránit přírodu i na celostátní úrovni. Do Senátu jsem si přinesla i další velká témata, na kterých mi opravdu záleží, jako je obrana demokracie a bezpečí České republiky.
Zároveň už šestým rokem funguji na Desítce jako vaše ombudsmanka. Otevřela jsem dveře své kanceláře a slyšela stovky vašich příběhů. Pomáhala jsem vám s bydlením, s řešením složité sociální situace, s nespravedlností, s nefunkčními úřady. Poctivě jsem opravovala chyby v zákonech.
Stěžovali jste si, že nemáte kde parkovat, a ulice přitom lemovaly autovraky. Chytrou změnou zákona jsem se podílela na jejich rychlejším odtahování, a tak jsem pro vás na Desítce uvolnila více než 400 parkovacích míst. Snažím se, aby příběhy Desítky, vaše příběhy, měly šťastné konce. Pevně věřím, že má tvrdá práce, mé pevné postoje a má každodenní ochota vám pomáhat, debatovat s vámi a zapojovat vás do rozhodování o budoucí podobě naší městské části, vás přesvědčily.
Do příštích šesti let vám neslibuji vzdušné zámky ani to, že za vás cokoliv vyřeším. Garantuji vám „jen“ to, že budu neúnavně upozorňovat na chyby, nesmysly a nespravedlnosti v již existujících i nově přijímaných zákonech, a snažit se je napravovat.
A že vám budu stále naslouchat a snažit se poradit a pomoci, pokud to bude jen trochu v mých silách.
Dejte mi svůj hlas!
Vaše Renata Chmelová

Práce Vaší senátorky

Zajímá Vás čemu jsem se jako senátorka šest let věnovala? Vybrala jsem několik momentů, které pro mne byly během šestiletého mandátu senátorky nějakým způsobem významné.

Rok 2016

Ocenili jste moji dlouhodobou práci pro Desítku a já v ní nepolevila. Dál budu usilovat o to, abychom žili ve zdravé zemi, měli společnou budoucnost a byli solidárním státem. Mé děti mezitím dospěly, ale nic se nezměnilo na tom, že moje rodina mne v mé práci pro Desítku podporuje i nadále.

 

 

 

 

 

Pokračování textu Práce Vaší senátorky

Vláda nám dnes v Senátu předložila podrobnou zprávu o pomoci občanům s nárůstem cen energií

Stručné shrnutí krátkodobých plošných opatření: úsporný tarif, zastropování cen energií, valorizace důchodů, 5000 na dítě. Pokud tato plošná opatření nepomohou, je nutné žádat o příspěvek na bydlení. Stále si o něj žádá velmi málo žadatelů, kteří mají na něj nárok. Zjednodušeně se můžete orientovat tak, že pokud dáváte na bydlení v Praze více jak 35 % příjmu, zajímejte se o něj.

PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ – na co bych ráda upozornila?

Pokračování textu Vláda nám dnes v Senátu předložila podrobnou zprávu o pomoci občanům s nárůstem cen energií

Můj srdcový podcast:“ V Kalifornii jsem pracoval jako popelář,“ vzpomíná Marek Hilšer.

Čím vším se živil v zahraničí? Proč by měli mladí lidé cestovat? Jak funguje vědecký výzkum? Jaké zážitky mu „obohacují duši“? A proč odjel na humanitární misi? Ptá se senátorka Renata Chmelová.

 

 

Královna Alžběta II. byla příkladem pro nás všechny

Pokorná, odolná a sloužící. Z fotografií Alžběty II. se mi jako první vybaví ta, kde ještě není královnou, ale slouží svému lidu během 2. světové války. Tam, kde bylo potřeba. Jako královna také promlouvala tam, kde to bylo třeba.
Připomeňme si dvě citace.

Můj srdcový podcast: „Nic se dá naplnit ledasčím“, říká Krištof Kintera.

Jaké bylo jeho vršovické dětství? Proč přešel z fotbalu na hokej? Proč se v jeho tvorbě promítají i ponurá témata? Jak se liší podmínky umělců u nás a v zahraničí? A je potřeba rozumět umění? Ptá se senátorka Renata Chmelová.

 

Můj srdcový podcast: „Do 30 jsem sbíral jen houby, co mají zespodu molitan,“ směje se senátor Václav Láska

Víte, jak houby kvasit uzavřeným způsobem? Že při sbírání hub se vyplatí dívat se nejdřív na stromy a pak až teprve na zem? Že kačenka česká roste jen na zásaditém podloží? Jaká houba je pro Václava Lásku ta nej? A mrazí doma houby? Ptá se senátorka Renata Chmelová.

 

Další omezení jednorázovvých plastů

Téměř na den přesně uplynuly 4 roky, kdy jsem jako zpravodajka tohoto tisku předkládala výboru svou zpravodajskou zprávu k Návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí.

Předkládaný návrh zákona je výslednou podobou řešení, které Česká republika zvolila v boji proti jednorázovým plastům, které se staly v posledních letech – i mimo covidovou dobu – v Evropě velmi nadužívané a jejichž dopad na životní prostředí je nebo může být fatální.

Současná společnost se bohužel již nenachází v době, kdy by k omezení těchto dopadů mohla postačovat pouze osvětová činnost o dostupných alternativách, o systémech opětovného využití nebo o řádném nakládání s odpady. Proto je podle zpravodajky nezbytné v rámci sledování společného veřejného zájmu přistoupit k určitým restriktivním krokům jako je úplný zákaz některých plastových výrobků, k nimž dnes již existují plnohodnotné alternativy s menší zátěží na životní prostředí. Podle Ministerstva životního prostředí by se tak měla ročně snížit spotřeba daných výrobků o zhruba 1,77 miliardy kusů.

Pokračování textu Další omezení jednorázovvých plastů

Můj srdcový podcast: Srdečně s Renatou a Davidem

Jak se vlastně Renata dostala k politice? Kolik podpisů nasbírala na petici, aby se v Trojmezí nezměnil územní plán a nemohlo se tam stavět? Jak vznikla Vlasta? Proč funguje její senátní kancelář jako poradna pro lidi, kteří potřebují zastání? Ptá se David Kašpar.